KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16144358
nr 1614 4358
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -44, Ateljé. Olja på pannå, 56x75 cm, yttermått inklusive ram: 70x91 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 22 april 2024
kl 19:41:35
22/4 19:36:36
22/4 19:36:44
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström